Rośliny doniczkowe dla początkujących

Rośliny doniczkowe dla początkujących
0

Rośliny doniczkowe są nie tylko przyjemnym dla oka elementem dekoracji wnętrza,  posiadają również właściwości korzystne dla zdrowia ludzi. Ich obecność działa uspokajająco i poprawia samopoczucie, ponadto oczyszczają one powietrze oraz powodują zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu. Zależnie od preferencji znaleźć można rośliny mniej lub bardziej wymagające.

Mało wymagające rośliny dla zapominalskich 

Początkującym ogrodnikom poleca się rozpoczęcie przygody od następujących roślin: 

  • Zamiokulkas zamiolistny, 
  • Sansewierie, 
  • Epipremnum złociste, 
  • Zielistka.

Rośliny magazynujące wode

Choć każda ze wspomnianych roślin wymaga podlewania, ich niezaprzeczalną zaletą jest to, że nie trzeba tego w ich wypadku robić za często. Zamiokulkas Zamiolistny nie bez powodu nazywany jest żelazną rośliną, gdyż jest on odporny na niedobór wody oraz światła. Magazynowanie wody w okazałych liściach sprawia, że nie straszna mu susza oraz brak promieniu słonecznych. Ciekawą propozycją są również Sansewierie, potocznie zwane jako “język teściowej”. Nie straszny im brak podlewania, poradą sobie również z niedostatkiem światła. Odwdzięczą się natomiast oczyszczaniem powietrza i wytwarzaniem dużej ilości tlenu. Ich fantazyjne kształty oraz kolory rozświetlą niejedno wnętrze.

Efektowne a niewymagające  

Hitem wśród miłośników roślin jest Epipremnum, odpowiednio podlewane ozdobi dom pnączami oraz wybarwionymi na złoto liśćmi. Pielęgnacji wymaga jednak niewiele, gdyż poradzi sobie nawet z ograniczonym dostępem do światła. Zielistka jest natomiast propozycją o dodatkowej zalecie, jaką jest bezpieczeństwo dla zwierząt domowych. Roślina ta jest bardzo prosta w uprawie, lubi zraszanie i słoneczne stanowiska. Poradzi sobie jednak nawet gdy tego zabraknie.  

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *