Ile kosztuje sprzątanie mieszkania – wszystko, co musisz wiedzieć

ile kosztuje sprzątanie mieszkania
0

Pozwól ekspertom od sprzątania mieszkań wykonać za Ciebie brudną robotę! Jeśli chcesz mieć profesjonalnie posprzątane mieszkanie, warto skorzystać z usług wysoko wyszkolonych, doświadczonych i sprawdzonych specjalistów. W obecnych czasach niewiele osób ma czas i energię na sprzątanie mieszkania. Ty również możesz skorzystać z oferty usług firm wykonujących kompleksowe sprzątanie mieszkań i przestrzeni mieszkalnych dowolnej wielkości.

Kompleksowa usługa sprzątania mieszkania – co powinno wchodzić w jej zakres?

Od kawalerki począwszy, a  kończywszy na dużym apartamencie – firma sprzątająca wyręczy Cię w codziennych obowiązkach i zapewni Ci profesjonalne wykonanie usługi sprzątania na każdej przestrzeni, dzięki czemu możesz usiąść wygodnie i cieszyć się spokojem, który zawsze towarzyszy w nieskazitelnej i oczyszczonej powierzchni mieszkania. Zarówno mniejsze przestrzenie, takie jak, kawalerki – zasługują na taką samą dbałość o szczegóły i czystość, jak większe przestrzenie mieszkalne, a co za tym idzie sprzątanie mieszkań powinno być wykonane z jak największą starannością.

ile kosztuje posprzatanie mieszkania

Sprzątanie mieszkań odbywa się ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, z których najczęściej korzystasz, takich jak kuchnia i łazienka. Zazwyczaj wykonywane jest dokładne sprzątanie mieszkania przy każdej wizycie. Standardowa usługa sprzątania mieszkania zazwyczaj obejmuje większość z wymienionych poniżej czynności:

 • ścieranie kurzu,
 • mycie okien,
 • czyszczenie podłóg (mycie i odkurzanie podłóg),
 • mycie łazienki (w tym czyszczenie luster, zlewów, toalet i wanien),
 • wynoszenie śmieci,
 • odkurzanie wszystkich powierzchni, nawet wentylatorów sufitowych i innych trudno dostępnych miejsc,
 • sprzątanie po remoncie.

Firmy sprzątające oferują także różne inne usługi sprzątające. Cennik sprzątania mieszkań lub cennik sprzątania domów może zawierać również inne dodatkową usługę sprzątania (w zależności od wybranej firmy sprzątającej) – na przykład gruntowne czyszczenie dywanów, czyszczenie dedykowane – drewna, winylu, płytek i innych rodzajów podłóg i tym podobne.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Niezależnie od oferty handlowej – ogólnie rzecz biorąc, sprzątanie mieszkania jest tańsze niż sprzątanie domu. To ile kosztuje sprzątanie mieszkania lub ile kosztuje sprzątanie domu wynika głównie z powierzchni nieruchomości, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę także inne czynniki wpływające na koszt usługi i cennik sprzątania. Mogą one obejmować:

 • miasto i województwo, w którym mieszkasz (w większych miastach usługi sprzątania mogą być znacznie droższe),
 • częstotliwość wykonania usługi sprzątania mieszkania i czas sprzątania (oferowane są zazwyczaj różne częstotliwości czyszczenia dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu; to Ty zdecydujesz czego potrzebujesz i czy ma być to sprzątanie mieszkania wykonane jako usługa jednorazowa, czy na przykład zlecenie stałe),
 • stopień skomplikowania zleconych prac – czynnikiem wpływającym na cennik sprzątania jest tutaj rozróżnienie na to, czy ma być to standardowe sprzątanie (takie jak na przykład sprzątanie łazienki, w tym: mycie podłóg, mycie okien i ram okiennych, mycie luster, wycieranie blatów, usuwanie kurzu), czy oczyszczanie wielu powierzchni z uciążliwego brudu,
 • oraz (jeśli masz) życzenia specjalne, którymi chciałbyś, aby osoby sprzątające się zajęły.

Jeżeli interesuje się Cię ile kosztuje sprzątanie mieszkania i chcesz wycenić usługę sprzątania (lub dodatkowe usługi) – możesz dowiedzieć się o kosztach, umawiając się zazwyczaj na bezpłatną wycenę z firmą znajdującą się w Twojej okolicy. Profesjonalna firma będzie potrafiła rzetelnie wycenić usługę sprzątania, odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Korzyści z wynajęcia firmy sprzątającej

ile za godzinę sprzątania 2022

Chociaż możesz rozważać samodzielne sprzątanie, istnieje wiele korzyści z wynajęcia firmy sprzątającej. Firma sprzątająca nie tylko zapewni sprzątanie, które jest o wiele głębsze, niż ktokolwiek mógłby wykonać samodzielnie, ale także zapewni Ci czas na robienie rzeczy, które kochasz. Niektóre korzyści z wynajęcia firmy sprzątającej dom to:

 • oszczędność pieniędzy na braku konieczności zakupu środków czystości,
 • więcej czasu na relaks i cieszenie się przestrzenią i otoczeniem,
 • rutynowe, głębokie czyszczenie przestrzeni, w tym przeoczonych zakamarków, zakamarków i listew przypodłogowych,
 • przedłużenie żywotności Twojego domu i mieszkania, w tym dywanów, dywaników, mebli tapicerowanych i drewnianych podłóg.

Firma sprzątająca zapewnia, że ​​na koniec dnia będziesz cieszyć się czystą przestrzenią bez kłopotów i kosztów robienia tego samodzielnie.

Jak często mój dom powinien być profesjonalnie sprzątany?

Zalecamy cotygodniowe sprzątanie. Jeśli Twój dom jest mniejszy, Twoja przestrzeń może być sprzątana z powodzeniem wyłącznie co dwa tygodnie. Najlepsze w korzystaniu z usług firmy sprzątającej jest to, że możesz zmieniać i dostosowywać częstotliwość tak, aby pasowała do konkretnych potrzeb Twoich i Twojej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy odbywa się to co tydzień, co miesiąc czy co kwartał, profesjonalny zespół sprzątający powinien pomóc Ci ustalić najlepszy harmonogram sprzątania.

Sprzątanie mieszkań cennik – co jeszcze musisz wiedzieć?

sprzątanie mieszkań cena za godzinę

Sprzątanie mieszkania z jedną sypialnią może zająć kilka godzin, w zależności od powierzchni, liczby specjalistów sprzątających i intensywności sprzątania. Na przykład dokładne sprzątanie mieszkania w celu wprowadzenia się lub wyprowadzki trwa dłużej niż standardowe cotygodniowe sprzątanie. Kiedy będziesz ustalać wycenię sprzątania mieszkania, firmy sprzątające powinny udzielić Ci informacji o tym, ile czasu powinno zająć posprzątanie mieszkania.

Sprzątanie domu cena za godzinę 2022

Jeżeli chodzi o sprzątanie mieszkań cennik zależny jest także od formy zatrudnienia pracowników, stawki za godzinę pracy, nakładu pracy. Wysokość stawki za godzinę pracy i sprzątanie mieszkań prywatnie w największych miastach jest wyższa, niż w mniejszych miejscowościach – średnia stawka godzinowa osób zajmujących się sprzątaniem mieszkań w większych miastach wynosi około 50 zł, a w mniejszych miejscowościach – 20 zł. Gdy chodzi o sprzątanie domu cena za godzinę 2022 plasuje się na podobnym poziomie jak w przypadku sprzątania mieszkań.

Czy najlepiej wynająć cały zespół lub firmę, czy jedną osobę sprzątającą?

Podczas gdy samodzielna osoba sprzątająca z pewnością może mieć odpowiednie narzędzia, doświadczenie i wiedzieć, jak wykonać sprzątanie mieszkań, często kosztuje to znacznie więcej niż skorzystanie z usług z profesjonalnej firmy sprzątającą. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – zajmie to znacznie więcej czasu, co bezpośrednio przełoży się na cennik usług i ceny sprzątania.

Sprzątanie mieszkań osób prywatnych – podsumowanie

cennik sprzątania mieszkań

Zatrudniając profesjonalną firmę sprzątającą otrzymasz więcej zalet, niż możesz sobie wyobrazić. W tej chwili możesz spędzać każdą sobotę rano na sprzątaniu przez kilka godzin. A może wykonujesz pracę stopniowo w ciągu tygodnia, spędzając 30 minut tu i tam, aby utrzymać swoje miejsce w czystości. Pomyśl o tym, by poświęcić dodatkowy czas na bardziej wartościowe rzeczy, takie jak spędzenie czasu z rodziną, trening, a nawet po prostu relaks i chwila dla siebie. Oprócz oszczędności czasu będziesz wiedział, że Twoje mieszkanie jest sprzątane i odkażane przez przeszkolonych specjalistów, którzy zadbają o czystość każdego zakamarka.

Od cotygodniowych sprzątań po sprzątanie po wyprowadzce, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić depozyt zabezpieczający, wyszkoleni specjaliści wykonują pracę, abyś nie musiał martwić się, że o czyś zapomnisz. Co więcej, oferują Ci bezpłatną wycenę usług firmy, dzięki czemu możesz z wyprzedzeniem dowiedzieć się, ile to będzie kosztować. Nie ma żadnych ukrytych opłat ani nieprzyjemnych niespodzianek.

Upewnij się, że wszystkie wykonywane usługi są zasilane produktami bezpieczniejszymi dla Twojej rodziny i domu, w tym dla dzieci i zwierząt! Te przyjazne dla środowiska rozwiązania zapewniają, że zespół sprzątający może zapewnić doskonałe sprzątanie, jednocześnie utrzymując szkodliwe chemikalia z dala od Twojej przestrzeni.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *