Uprawa roślin — najlepsze kwiaty dla zabieganych

mało wymagające kwiaty
0

Kwiaty są przepiękną dekoracją wnętrz i ogrodów. Ożywiają każdą przestrzeń, w której się znajdują. Oprócz walorów estetycznych, mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka — pomagają się zrelaksować, poprawiają samopoczucie, uspokajają, oczyszczają powietrze i zwiększają jego wilgotność. Praca przy roślinach to także dobra okazja do spędzenia czasu z dzieckiem. Będzie to dla niego dobra okazja do nauczenia się takich wartości jak: opieka nad innymi istotami, odpowiedzialność i empatia.

Z poniższego artykułu dowiesz się jakie rośliny są najprostsze w uprawie. Te gatunki będą idealne dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z hodowlą roślin, dla zabieganych czy dla tych, którzy zapominają o podlewaniu i nawożeniu.

Najprostsze w uprawie rośliny doniczkowe

Te gatunki wybaczą rzadkie podlewanie czy niedobory światła:

  • Zamiokulkas — nie przeszkadza mu mała ilość światła, wystarczy go podlewać raz w tygodniu (zimą jeszcze rzadziej).
  • Aloes Zwyczajny — nie trzeba go za często podlewać (latem wystarczy raz na 10 dni), ale lubi nasłonecznione miejsca. Liście aloesu zawierają sok, który ma właściwości prozdrowotne. Można go również używać w celach urodowych, albo łagodząco na oparzenia i podrażnienia. 
  • Epipremnum — to roślina pnąca, z dość małymi, sercowatymi listkami. Preferuje miejsca lekko nasłoczenione, ale w zacienionych też będzie się rozwijać. 
  • Wężownica — ta minimalistyczna roślina pasuje do każdego wnętrza. Jej również nie trzeba często podlewać, ale warto ją postawić w nasłonecznionym miejscu.

Najprostsze w uprawie rośliny ogrodowe

Te rośliny pięknie ozdobią ogród, a nie wymagają szczególnej pielęgnacji:

  • Aksamitki — potrzebują nasłonecznionego miejsca, ale są dość odporne na warunki atmosferyczne i nie mają specjalnych wymagań co do rodzaju gleby, w której zostaną posadzone.
  • Bratki — urosną również w cieniu.
  • Bluszcz — tak jak bratki, urośnie zarówno w nasłonecznionym miejscu, jak i w cieniu. Opleciony wokół płotu, bramki czy altanki stworzy bajkową atmosferę.

Podsumowując, piękny, kolorowy ogród czy udekorowany kwiatami dom, można mieć już przy niewielkim nakładzie pracy. Dodatkowo, praca przy roślinach, jak i samo przebywanie w miejscu, w którym się znajdują, wycisza i relaksuje. 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *