Jak urządzić przedpokój w bloku?

Jak urządzić przedpokój w bloku?
0

Przedpokój jest głównym elementem komunikacji pomiędzy poszczególnymi pokojami w mieszkaniu. Jest to również pierwsze miejsce, które widzimy, gdy przychodzimy do kogoś odwiedzić. Dlatego hala powinna być zarówno funkcjonalna, jak i reprezentacyjna. Aby stworzyć funkcjonalny i ergonomiczny przedpokój, warto zaplanować w projekcie lokalizację: szafę wnękową, wieszaki na ubrania, szafki na buty, wygodne siedziska, półki, biurka lub konsole na klucze i akcesoria oraz lustro.

Funkcjonalne przechowywanie

Projektując przedpokój nie możemy zapomnieć o wieszakach i dodatkowych półkach, które również powinny wisieć na określonej wysokości i mieć odpowiedni rozmiar. Wieszak powinien dawać swobodę wieszania płaszcza lub kurtki, więc opłaca się trzymać haczyki o wysokości od 140 do 170 cm. Wieszak na kapelusze powinien być zawieszony na wysokości 170-180 cm. Głębokość szafki na buty powinna wynosić co najmniej 30-35 cm, aby bez problemu pomieścić męskie buty.

Odpowiednie kolory – czyli jak powiększyć mały przedpokój

W wąskim i długim korytarzu najlepszym rozwiązaniem jest użycie jasnej farby, aby optycznie powiększyć niewielką przestrzeń. Biel, krem, jasnoszary i niebieski to tylko kilka propozycji na poszerzenie przestrzeni. W długich i wąskich halach dobrze jest pomalować krótsze ściany na ciemniejszy kolor, a dłuższe na jaśniejszy. Dobrą praktyką byłoby zastosowanie satynowego wykończenia. Oprócz wyboru koloru i faktury, przy aranżacji przedpokoju ważne jest również ułożenie płytek. Optyczne poszerzenie przedpokoju osiągniemy układając płytki równolegle do węższych ścian pomieszczenia, natomiast optycznie skrócimy i powiększymy przestrzeń.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *