Co wpływa na czas budowy mieszkań?

budowa mieszkań
0

Wiele osób, które marzą o posiadaniu własnego mieszkania, decyduje się na zakup nieruchomości od dewelopera. Jeśli chcemy kupić nieruchomość w dobrej okolicy od uznanego dewelopera, zazwyczaj musimy zdecydować się na zakup tak zwanej dziury w ziemi i poczekać kilka miesięcy na wybudowanie naszego mieszkania. Jak długo trwa budowa bloku lub mieszkania? Co dokładnie wpływa na czas budowy domu?

Główny Urząd Statystyczny corocznie oblicza i udostępnia dane o czasie budowy nieruchomości, który dzieli się na dwie kategorie: domy jednorodzinne i wielorodzinne. W ciągu ostatnich kilku lat średni czas budowy domów wielorodzinnych skrócił się o ponad półtora miesiąca. Przyjrzyjmy się poszczególnym etapom budowy inwestycji deweloperskich oraz czynnikom wpływającym na czas budowy.

Czynniki wpływające na czas budowy

Istnieje kilka podstawowych czynników, które mogą bezpośrednio wpłynąć na czas budowy mieszkań. Pierwszym z nich są materiały użyte w procesie budowy. Dotyczy to formy materiału: czy mamy do czynienia z gotowymi mieszankami, które są szybsze w przygotowaniu, czy też samodzielnie przygotowywane na budowie, cechuje to większa kontrola nad użytymi materiałami. Nie bez znaczenia jest też sam rodzaj materiału, niektóre schną i szybciej wiążą, inne wymagają dłuższego czasu wiązania, ale mają lepsze parametry. Na harmonogramy budowy wpływa również budżet przeznaczony na materiały i rozwiązania techniczne, które mogą znacząco zautomatyzować i skrócić czas realizacji obiektu. Musimy również liczyć się z nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi. Chociaż jakość materiałów budowlanych poprawia się, niektóre prace można wykonać tylko w określonych warunkach pogodowych. Na przykład izolacja zewnętrzna nie może być wykonana podczas deszczu, śniegu lub gradu.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *