Rośliny bezpieczne dla kotów

rośliny bezpieczne dla kota
0

Ze względu na bezpieczeństwo swoich kotów wielu ich posiadaczy rezygnuje z posiadania kwiatów doniczkowych. Wbrew pozorom nie jest to konieczne, istnieje duża grupa roślin bezpiecznych dla tych zwierząt. Podpowiadamy, które kwiaty nie stanowią zagrożenia dla kotów.

Rośliny doniczkowe – dlaczego warto?

Kwiaty doniczkowe to nie tylko atrakcyjny wygląd. Ich duża ilość sprawi, że powietrze w mieszkaniu stanie się czystsze i odpowiednio wilgotne. Niektóre gatunki zwiększają jonizacje, co ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Działają relaksacyjnie i pobudzają do kreatywnego myślenia. Rośliny pochłaniają szkodliwe substancje, takie jak: dym tytoniowy, amoniaki czy benzeny. Ich ponadczasowy charakter sprawia, że sprawdzą się każdej aranżacji zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej, na przykład w stylu skandynawskim.

Rośliny bezpieczne dla kotów

Wybór roślin doniczkowych, które nie zagrażają zdrowiu kotów jest bardzo szeroki. Jeśli chodzi o gatunki oczyszczające powietrze warto postawić na zielistkę, asparagusa, palmę arekę lub chamedorę. Wielbiciele kwiatów kwitnących mogą zainwestować w fiołka afrykańskiego albo passiflorę. Wielbiciele sukulentów mają do wyboru dużo gatunków roślin z rodziny gruboszowatych. Inne bezpieczne dla kotów rośliny to między innymi:

  • peperomia,
  • bambus,
  • trzykrotka,
  • fatsja,
  • juka,
  • nolina.

Na koniec warto dodać, które gatunki stanowią bardzo duże zagrożenie dla tych zwierząt. Posiadacze kotów muszą zrezygnować z uprawiania skrzydłokwiatów, diffenbachii, aloesów oraz dracen.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *