Rolety czy warto je założyć?

rolety czy warto zakładać
0

Czas letni jest przyjemny, ale nie koniecznie gdy o świcie w okna świeci słońce. Co zrobić by promienie słoneczne nie przeszkadzały w spokojnym śnie? Warto pomyśleć o montażu rolet. W poniższym artykule zostaną przedstawione wady i zalety tego rozwiązania oraz najpopularniejsze typy rolet.

Wady i zalety rolet

Rolety to bardzo popularne rozwiązanie nie tylko w domach, ale również w biurach czy sklepach. Wyróżnia się wiele różnych rodzaj rolet, a każdy system może mieć inne wady i zalety.

Rolety klasyczne

Do tego typu rolet zalicza się te najbardziej znane rolety. Do zalet tego systemu należy prosta konstrukcja oraz prosty montaż, z którym poradzi sobie nawet niedoświadczona w temacie osoba. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że rolety klasyczne można zamontować do ściany lub do sufitu. Wadą tego typu rolet może być ich toporność, ponieważ zasłaniają nie tylko okno, ale też wnękę. Nie zawsze wygląda to estetycznie.

Mini rolety z żyłką

Ten rodzaj rolet montuje się bezpośrednio do ramy okiennej. Do zalet tego systemu podobnie jak w przypadku rolet klasyczny należy prosty montaż, ale również i szybki demontaż. Zaletą rolet z żyłką jest również ich zgrabny wygląd. Dużym plusem montażu tego typu rolet jest to, że nie niszczą ram okiennych. Często można je kupić w atrakcyjnych cenach, jedynym minusem jest to, że nie sprawdzą się na dużych powierzchniach, ale wynika to z ich specyfiki, bo zostały tak skonstruowane by były praktyczne na małych powierzchniach.

Ważne przy wyborze rolet jest to, by dobrać je odpowiednio do okien tak by były nie tylko praktyczne, ale również dobrze się prezentowały.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *