Ogród bliżej natury, łąki kwietne i wspomnienia z dzieciństwa.

Ogród bliżej natury, łąki kwietne i wspomnienia z dzieciństwa.
0

Ogród bliżej natury, łąki kwietne i wspomnienia z dzieciństwa.

Ostatni czas związany z licznymi ograniczeniami sprawił, że bliski kontakt z naturą stał się nieoceniony. Na nowo zaczynamy dostrzegać piękno otaczającego nas świata, pojawia się większa chęć spędzania czasu na łonie natury. Dlatego też wraz z coraz większą ilością zieleni warto zadbać o ogródki lub balkony.

Trendem, któremu warto się przyjrzeć jest powrót do jak najbardziej naturalnych ogrodów. Często wielu z nas może to kojarzyć się z ogródkami dziadków w czasach dzieciństwa. Urokliwe ogródki pełne kolorów, zapachów i często też smaków, to coś co nie musi być tylko wspomnieniem. Obecny trend powrotu do natury to między innymi zastępowanie części trawników łąkami kwietnymi. Rozwiązanie to jest proste, nie wymaga za dużo pielęgnacji i daje wiele korzyści. Przede wszystkim wpisuje się w obecne założenia dzikiego ogrodu. Po drugie możemy wybrać kwiaty, które będą kojarzyć się z naszym dzieciństwem. Po trzecie łąki kwietne przyciągają pożyteczne i piękne owady. Skupiając się na ekologicznych rozwiązaniach można zastanowić się też, czy nie mamy pod ręką starych przedmiotów, które świetnie sprawdzą się w roli doniczek, poidełek dla ptaków lub niebanalnych siedzisk.

Ogródek na balkonie

Posiadacze balkonu również mogą stworzyć swój mały, naturalny zakątek bliżej natury. Wystarczy kilka donic z różnorodnymi kwiatami przywodzącymi na myśl łąkę. Możemy kupić już kwitnące rośliny, albo pokusić się o samodzielne wyhodowanie ich. 
Na balkonie z powodzeniem można też uprawiać wiele warzyw, takich jak:

  • pomidory
  • cebula
  • papryka
  • ogórki
  • sałata
  • groszek. 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *