Proste inspiracje na aranżację wnętrz

Proste inspiracje na aranżację wnętrz
0

Jak to się mówi – dom ma służyć człowiekowi, a nie na odwrót. Pierwszą rzeczą, nad którą trzeba się zastanowić podczas dekorowania mieszkania jest jego funkcjonalność. Nie jest powiedziane, że przy tym wystrój nie może również robić wrażenia. 

Ostatnie lata pokazały, że dbanie o środowisko może być niesamowitym sposobem na wyposażenie domu. Sypialnia nabierze ciekawszego wyglądu, kiedy tapicerowane łóżko zastąpimy kilkoma odpowiednio ułożonymi, drewnianymi paletami. Do tego przy odrobinie chęci i kreatywności możemy stworzyć oryginalne dodatki z jutowej liny czy piękne ozdoby, wykorzystując metodę decoupage. W niedrogi sposób ten prywatny kąt może stać się ciepłym gniazdkiem. Inspiracji można szukać także w second handzie. Nie trudno tam na przykład o koce z ciekawymi wzorami, kolorowe zasłony, a czasem nawet i akcesoria do wystroju wnętrz.

Jeśli natomiast wnętrze ma mieć żywe kolory, nie ma lepszej ozdoby jak rośliny. Katalogi pełne są pomysłów na wykorzystanie flory w wykończeniu mieszkania. Warto jest poznać właściwości i wymagania danej rośliny, aby było jej dobrze w naszym domu. Jedne będą potrzebowaly dużo światła, inne spełnia swoją rolę w wilgotnej łazience. Oczywiście nie każdy ma ochotę zakładać małą hodowlę roślin lub zwyczajnie się na tym nie zna. Na szczęście dziś sztuczne rośliny bardzo łatwo można pomylić z tymi naturalnymi, a półki sklepowe są ich pełne. Niezależnie od tego, czy chcemy ożywić dom kwiatami czy wielkimi, zielonymi liśćmi, na pewno znajdziemy coś dla siebie. 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *