Ogród w stylu Zen

Ogród w stylu Zen
0

Ogród Zen jest jednym z rodzajów ogrodu japońskiego. Styl japoński w ogrodzie charakteryzuje perfekcja. Nie ma tu miejsca na przypadek, wszystko jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Ogród Zen w swojej pierwotnej formie składał się jedynie z kamieni piasku oraz żwiru. Nie pojawiały się w nim żadne rośliny. Nowoczesne aranżacje ogrodów w stylu Zen pozwalają jednak na elementy roślinne.

Jakie są zalety ogrodu w stylu Zen?

Ogród Zen cechuje przede wszystkim harmonia i elegancja. Jest odpowiedni dla osób ceniących sobie prostotę. Ogród w stylu Zen świetnie sprawdzi się na małych powierzchniach, dlatego jest to jeden z najlepszych stylów ogrodowych dla ludzi posiadających małą działkę. Dodatkową zaletą jest to, że pielęgnacja takiego ogrodu nie zajmuje wiele czasu, ponieważ nie ma w nim kwiatów lub innych roślin, które trzeba często podlewać. W dodatku, większość miejsca zajmuje żwir oraz skały, które nie wymagają pielęgnacji.

Jak urządzić ogród w stylu Zen?

Ogród w stylu Zen powinien być zaprojektowany w harmonii z naturą. W nowoczesnym ogrodzie Zen możemy znaleźć dekoracyjne trawniki, żywopłoty, żwirowe rabaty i kamienne wysepki. Do ogrodu w tym stylu powinno wybierać się kamienie o opływowym kształcie. Fantazyjne drzewa oraz krzewy mogą się znaleźć w ogrodzie Zen, jednak główne skrzypce powinny grać skały i żwir. Rośliny to tylko dodatek. Powinno się pamiętać również o tym, że w ogrodzie zen nie powinno się sadzić kwiatów. Charakterystyczne barwy dla tego stylu to szarość i zieleń.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *