Ogród pełen życia. Dlaczego warto mieć domek dla owadów?

Ogród pełen życia. Dlaczego warto mieć domek dla owadów?
0

Ogród to zielona oaza, ostoja, miejsce służące relaksowi, uprawie warzyw i owoców. Każdy z nas lubi co innego, dlatego też zieleń, która nas otacza będzie różnorodna. Bez względu na preferencje wiadomo, że ogród to miejsce, gdzie mieszka wiele różnych owadów czy zwierząt.

Ogród zgodny z naturą

Coraz silniejszy trend życia w zgodzie z naturą sprawia, że w prowadzeniu ogrodu cenione są rozwiązania jak najbardziej ekologiczne. Trzeba pamiętać, że bez względu na sympatię lub jej brak w stosunku do owadów są one niezbędne do zachowania prawidłowej równowagi w naturze. Dlatego też warto mieć domek, hotel dla owadów, które sprawią, że nasze plony będą większe i zmniejszy się ilość używanych środków ochrony roślin.

Wśród owadów, które warto mieć w ogrodzie można wymienić:

  • pszczoły, osy

  • biedronki

  • skorki

  • trzmiele

  • złotooki

  • motyle

Część z wymienionych wyżej owadów sprawi, że nasz ogród będzie chroniony np. przed mszycami lub przędziorkami. Pozostałe mają niebagatelne znaczenie dla zapylania kwiatów.

Jaki domek dla owadów wybrać?

To, jaki domek dla owadów wybierzemy przede wszystkim zależy od tego jak duży ogród mamy. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że domek musi być w miejscu zacisznym, osłoniętym od wiatru, suchym i nasłonecznionym. Można go postawić na ziemi albo zawiesić na drzewie, decyzja ta będzie miała wpływ na to kto zamieszka w naszym hotelu.

Domek dla owadów można kupić gotowy albo bez problemu zrobić. Przy budowaniu wykorzystywane są naturalne materiały takie jak słoma, kawałki kory, trzcina, nawiercone gałęzie, suche liście, tektura czy szyszki.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *