Nieruchomości – dlaczego warto w nie inwestować?

nieruchomosci inwestycje
0

Nieprzerwanie od wielu lat inwestycja w nieruchomości stanowi najpewniejszą formę lokowania swoich oszczędności. W dobie inflacji i wzrostu cen mieszkań takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne. Podpowiadamy, dlaczego warto inwestować w nieruchomości.

Zalety inwestycji w nieruchomości

Największą zaletą opisywanej formy lokowania kapitału jest bardzo niskie ryzyko inwestycyjne. Wahania rynkowe zdarzają się niezwykle rzadko, a wartość każdego rodzaju nieruchomości rośnie z roku na rok. Jest to najbezpieczniejsza forma inwestowania większych sum pieniędzy. Zakup nieruchomości wymaga posiadania podstawowej wiedzy na temat cen działek lub mieszkań oraz perspektywicznego podejścia do posiadanych oszczędności. Co ważne, opisywane rozwiązanie daje możliwość wykorzystania kapitału obcego. W większości przypadków do zakupu nieruchomości wystarczy 20 – 30 % wkładu własnego. Resztę kwoty można uzyskać za pomocą kredytu. Taka opcja daje możliwość szybkiego zakupu mieszkania i czerpania profitów z jego wynajmu.

Nieruchomości – w co można inwestować?

Rynek nieruchomości cechuje się bardzo dużą różnorodnością. Wbrew pozorom nie ogranicza się do mieszkań na flip lub pod wynajem. Istnieje możliwość inwestowania w budynki o charakterze komercyjnym, takie jak: lokale biurowe, hale magazynowe oraz centra biznesowe. Inne popularne kierunki inwestycyjne na rynku nieruchomości to zakup:

  • działek rolnych lub leśnych,
  • gruntów budowlanych,
  • garażów,
  • miejsc parkingowych,
  • piwnic i strychów,

Jak widać wybór jest bardzo szeroki i zależy tylko i wyłącznie od możliwości finansowych inwestora oraz jego indywidualnych preferencji.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *