Czy warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Czy warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?
0

W chwili wyboru mieszkania z rynku pierwotnego, kupujący ma pewność, że jest jego pierwszym właścicielem oraz mieszkańcem. Opinie nt. tego, czy inwestować w nieruchomości z rynku pierwotnego czy też wtórnego są podzielone, gdyż zarówno za jednym rozwiązaniem jak też drugim przemawiają liczne argumenty. 

Dlaczego warto dokonać zakupu mieszkania na rynku pierwotnym? 

Pierwszym atutem dokonania zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym jest fakt, że takie lokum objęte jest gwarancją, takiego udogodnienia nie ma, kiedy klient zdecyduje się na zakup mieszkania z rynku wtórnego. Przy dokonaniu zakupu mieszkania z rynku pierwotnego od razu można dostrzec wszelkie niedogodności, gdyż wiesz jak przebiegają prace nad oddaniem lokum, wszelkiego rodzaju instalacje. Bardzo często, mieszkanie z rynku pierwotnego traktowane jest jako doskonała inwestycja, który przyniesie zysk w przyszłości, takie lokum o ile mieści się w dogodnej lokalizacji można bez trudu wynająć, ponadto późniejsza sprzedaż nie powinna nastręczać problemów. Deweloper w wielu przypadkach pozwala kupcowi dokonać zmian związanych z układem pomieszczeń, przez co jeszcze pełniej odpowiada jego potrzebom oraz preferencjom. Mieszkania z rynku pierwotnego cechują się nowoczesnością, ponadto decydując się na kupno nowego mieszkania, można poczynić szereg oszczędności, gdyż nie ma potrzeby przeprowadzania generalnych remontów. 

Dlaczego warto zainwestować w zakup mieszkania? 

Inwestycję w zakup nieruchomości, można porównać do zainwestowania w lokatę bankową. Należy wiedzieć, że przy zakupie mieszkania, zwrot jest przeważnie dwukrotnie wyższy niż przy lokacie. Ponadto, należy wiedzieć, że ceny mieszkań cały czas idą w górę, średnio o 6% w skali roku, dlatego też kupno nieruchomości teraz oraz ewentualna sprzedaż za kilka lat, przyniesie znaczny zysk. 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *