Ciekawe dodatki do nowoczesnych wnętrz

Ciekawe dodatki do nowoczesnych wnętrz
0

Wbrew pozorom rola dodatków w aranżacji wnętrz jest bardzo istotna. Należy pamiętać ich umiejętnym rozstawieniu, dzięki czemu będą podkreślać charakter wykorzystanego stylu. Podpowiadamy,  jakie dodatki sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Ponadczasowe wybory

Istnieje grupa dodatków, które sprawdzą się w każdej aranżacji. Należy jedynie pamiętać o ich dopasowaniu do zastosowanej kolorystyki. Pierwsze z nich to lampy podłogowe i ścienne. Modele do nowoczesnych wnętrz powinny cechować się minimalizmem i dużą funkcjonalnością. W takich przypadkach można zdecydować się na lampy o futurystycznych kształtach, popularnym rozwiązaniem są modele stojące na trzech nogach. Kolejnym ponadczasowym rozwiązaniem są kwiaty doniczkowe. Jest to opcja ekologiczna i niezwykle atrakcyjna wizualnie. Dużą popularnością cieszą się takie gatunki roślin jak: monstery, skrzydłokwiaty, epipremnum lub paprocie. Należy pamiętać, że powinny zostać umieszczone w donicach dopasowanych do modernistycznej stylistyki, na przykład w metalowych.

Dodatki w nowoczesnych aranżacjach

Warto wspomnieć, że nie można przesadzać z ilością dekoracji w nowoczesnych aranżacjach. Ich przesyt prowadzi do powstania nieładu i uzyskania efektu odwrotnego od pożądanego. Ciekawym pomysłem na udekorowanie nowoczesnego wnętrza są zdjęcia na ścianach. Odpowiednio oprawione wkomponują się w każdą modernistyczną stylizacje. Inne interesujące dodatki do tego typu wnętrz to:

  • świece sojowe,
  • aksamitne poduszki,
  • fototapety,
  • zegary,
  • lustra.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *